Autobus dla Ukrainy

autobus mercedes dla ukrainy

Pomoc dla Ukrainy – PKS Gryfice przekazuje autobus

Przewoźnik PKS Gryfice postanowił przekazać kolejny autobus marki Mercedes do jednostki wojskowej na Ukrainie. Ten niezawodny niemiecki autobus typu Mercedes 303 był wcześniej użytkowany przez armię niemiecką i słynie z trwałości i łatwości w naprawach. To już drugi autobus przekazany na prośbę ukraińskiej armii, po pierwszym udanym wdrożeniu w maju 2022 roku.

Mercedes O303 – autobus użytkowany przez armię i PKS

Mercedes O303 to autobus dalekobieżny produkowany przez niemiecką firmę Mercedes-Benz w latach 1974-1992. Zastąpił na linii produkcyjnej O302. Był to popularny model autobusu, który znajdował zastosowanie w transporcie pasażerskim na dalsze odległości w różnych częściach świata. Zawierał nowoczesne na czasy produkcji chromowane wstawki ozdobne, a przód pojazdu stworzono z tworzywa sztucznego. Po służbie w ramach bundeswehry został zakupiony przez PKS Gryfice, a teraz po latach na naszych drogach, będzie służył Ukrainie. Najpierw autobus przeszedł gruntowny serwis dla autobusów, gdzie sprawdzono sprawność pojazdu. Nie mogło tez się obejść bez gruntownego mycia. Nasza myjnia dla samochodów ciężarowych i autobusów, to nieoceniony pomocnik w tego typu sprawach.

Pomoc dla Ukrainy – zbiórka darów

Ukraińscy żołnierze zwrócili się również z prośbą o ciepłe zimowe kurtki i rękawiczki taktyczne w stylu Pentagon (bez palców), a także o suchy prowiant – makarony, ryż, konserwy, itdp. Powerbanki, które pomogą utrzymać łączność w ciągłych brakach prądu. Przedsiębiorstwo zbiera te rzeczy w swojej siedzibie przy ulicy Trzygłowskiej 32 do 3 marca 2023 roku.

Telefon kontaktowy☎️ 914 698 313


Doceniamy każde wsparcie dla wysiłku w pomocy potrzebującym.

Dziękujemy za życzliwość!

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.