PKS Gryfice świętuje 60-lecie istnienia (2014 r.)

dwa autobusy pks z dziećmi

Ponad stu zaproszonych gości, w tym Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, samorządowcy, byli i obecni pracownicy firmy spotkali się 6 maja br. w salach Restauracji 32 Motel w Gryficach na uroczystości inaugurującej 60-lecie Przedsiębiorstwa PKS Gryfice Sp. z o.o. 


promocje_60_lat

Jedną z większych atrakcji spotkania była specjalnie przygotowana na tę okoliczność wystawa ?Przedsiębiorstwo PKS Gryfice Sp. z o.o. wczoraj i dziś?, gdzie zebrani mogli przekonać się, jak zmieniała się firma w od 1954 roku i jacy ludzie ją tworzyli.

Po rozpoczęciu części oficjalnej, Prezes Przedsiębiorstwa PKS Gryfice Sp. z o.o. Zygmunt Dziewguć przedstawił historię Przedsiębiorstwa, podkreślając jednocześnie, że najważniejsi są ludzie, którzy ją tworzyli. W ciągu 60 lat w PKS Gryfice pracowało łącznie około 5 tys. osób, często całe rodziny, tworzyły się przyjaźnie na wiele lat a nawet małżeństwa. W tym miejscu głos zabrał również dyrektor PKS w latach 1966-1974 Józef Dziewa, który przypomniał jedne z pierwszych lat funkcjonowania firmy.

Zapoznali się również z programem obchodów 60-lecia Przedsiębiorstwa PKS Gryfice Sp. z o.o. oraz promocjami przygotowanymi dla pracowników i klientów Przedsiębiorstwa. Sukces Przedsiębiorstwa PKS Gryfice docenił również Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz wręczył Prezesowi Zygmuntowi Dziewguciowi Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego dla Przedsiębiorstwa PKS Gryfice Sp. z o.o. za wkład w rozwój województwa zachodniopomorskiego.

Po tej uroczystości odbył się krótki spacer po firmie, gdzie zaprezentowano dzisiejsze stanowiska pracy, nowy tabor autobusowy i ciężarowy i obecnie realizowane inwestycje. Spotkanie zakończył uroczysty obiad serwowany w Restauracji 32 Motel.

Do pobrania:

– Prezentacja

– Folder 60 lat PKS Gryfice

– Regulamin promocji

Fotorelacja z konferencji – 6 maj 2014

 

Informacje z mediów

bp_um

 

 

sp24

 

 

TVP_Szczecin

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.