Targi edukacyjne i pracy

targi edukacyjne i pracy

Gryfickie targi edukacyjne i pracy

„Postaw na swój rozwój zawodowy” – to projekt zrealizowany przez Starostwo Powiatowe w Gryficach, dofinansowany z Funduszy Europejskich. 24 stycznia w gryfickim ZS. im. Czesława Miłosza odbyły się „Targi edukacyjne i pracy”. Jest to wydarzenie przeznaczone dla uczniów szkół zawodowych, średnich i technikum, podczas którego uczelnie wyższe i przedsiębiorstwa mogą zaprezentować swoje oferty edukacji i pracy.

Gryfickie targi edukacyjne i pracy
Korzyści uczniów z obecności na giełdzie pracy – edukacja i nauka
Firma, a edukacja – współpraca przedsiębiorstw z uczniami
PKS Gryfice – ciekawe miejsce dla każdego

uczniowie na targach pracy

Zakłady pracy miały możliwość przedstawić swoje oferty pracy wraz z przekazaniem informacji o wymaganiach i kwalifikacjach potrzebnych do pracy w ich firmach, a uczelnie o możliwych kierunkach nauczania. Podczas takich targów wystawcy dzielą się swoim doświadczeniem, odpowiadają na przeróżne pytania młodych ludzi. Przyszli uczestnicy rynku pracy, a obecnie uczniowie szkół mogą z kolei zdobyć informacje na temat różnych zawodów, poznać każdą z zaprezentowanej branży i rozmawiać bezpośrednio z zainteresowanymi. Celem takich targów jest ułatwienie młodym znalezienie odpowiedniego zajęcia po ukończeniu szkoły. Nakierowanie ich na wybraną ścieżkę kariery. Pomoc w dokonaniu jakże trudnego wyboru, który może rzutować na całe życie. W przedsięwzięciu wzięły udział znane szkoły wyższe z regionu oraz wiodące firmy, na czele z PKS Gryfice oraz przede wszystkim wychowankowie Zespołu Szkół w Płotach, jak i ZS. im. Czesława Miłosza w Gryficach.

Korzyści uczniów z obecności na giełdzie pracy – edukacja i nauka

Jest wiele z korzyści z uczestnictwa w takim evencie dla naszych adeptów szkół ponadpodstawowych, którzy niedługo zasilą chłonny rynek pracowników.
1. Poznanie różnych zawodów i branż: Uczniowie mają szansę poznania szczegółów dotyczących oferowanych profesji i związanych z nimi zadań, co pomaga im w dokonaniu świadomego i optymalnego wyboru zawodu po ukończeniu szkoły.
2. Bezpośredni kontakt z pracodawcami: możliwość rozmowy z potencjalnym mocodawcą pozwala na zdobycie wszelkich informacji na temat wymagań i kwalifikacji potrzebnych do wykonywania zawodu w wybranej firmie.
3. Możliwość pozyskania nowych umiejętności: spotkanie ma na celu pokazanie rynku pracy i zdobycie praktycznych umiejętności, które będą nieodłączne podczas poszukiwania pracy po ukończeniu szkoły.
4. Zdobywanie konkretnych ofert pracy: spotkanie takie jak to, które było zorganizowane w gryfickim zespole szkół, to doskonałe miejsce do nawiązywania kontaktów, gdzie można otrzymać propozycje zatrudnienia.
5. Pozyskanie informacji dotyczących oferty edukacyjnej: na targach obecni byli przedstawiciele środowiska akademickiego, wraz ze swoją ofertą dalszej ścieżki edukacyjnej, która jest swojego rodzaju dopełnieniem oferty firm (lepsze wykształcenie = lepsza praca – zazwyczaj tak jest). Przyszły student, to zazwyczaj przyszły pracownik, dlatego wybór odpowiedniej szkoły jest być może nawet ważniejszy niż wybór przyszłego chlebodawcy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska m.in. Uniwersytetu Szczecińskiego czy Politechniki Koszalińskiej.

Firma, a edukacja – współpraca przedsiębiorstw z uczniami

Celem targów tego typu jest pokazanie środowisku szkolnemu środowiska pracującego i akademickiego, pokazanie różnic między nimi, ale też podobieństw. Obie strony wychodzą ze spotkania z nowymi doświadczeniami, znajomościami, jak i korzyściami. Typowa sytuacja win – win (obie strony zostają zwycięzcami).

stoisko pracy pks gryfice
1. Rekrutacja pracowników: szkolne targi pracy, to swoista giełda zatrudnienia dająca prowadzącym działalność gospodarczą możliwość kontaktu z uczniami i absolwentami szkół, co ułatwia im rekrutację nowych pracowników.
2. Promocja firmy: doskonała okazja do promocji przedsiębiorstwa, co pozwala na pozyskanie nowych kandydatów do pracy, a dla wyższych uczelni, to najlepsze miejsce do przedstawienia swojej oferty edukacyjnej.
3. Zapoznanie się z nadchodzącymi potrzebami przyszłych zatrudnionych: Udział w wydarzeniu takim jak opisywane pozwala rekruterom na poznanie potrzeb, co pomaga w dostosowaniu swojej oferty zatrudnienia.
4. Budowanie relacji z lokalną społecznością: województwo, powiat, miasto – to lokalna społeczność, a to okazja do budowania relacji między ludzkich, co może przynieść korzyści dla firmy w przyszłości.
5. Poznanie konkurencji: Udział w spotkaniu pozwala na poznanie konkurencji i tego, co oferują inni. Ze względu na generalne, ogólnoświatowe braki kadrowe, trwa zażarta walka o osoby chętne do podjęcia pracy.

PKS Gryfice Sp. Z. o. o – ciekawe miejsce dla każdego

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się stoisko międzynarodowego przewoźnika osób PKS Gryfice, który ze względu na swoją działalność potrzebuje specjalistów z wielu dziedzin. Nasz zespół HR obecny na wydarzeniu z nieukrywaną przyjemnością udzielał wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania – a tych było co nie miara! „Kto to tokarz?”, „Ile czasu zajmuje nauka spawania?”, „Ile zarabia kucharz w Polsce?”, to tylko wierzchołek góry pytań, z którymi przyszło się zmierzyć rekruterom. Z zadowoleniem przyjmujemy też fakt, iż coraz więcej kobiet zainteresowanych jest działalnością w transporcie osobowym. To dziewczyny częściej pytały się o posadę kierowcy autokaru – dobre zarobki, elastyczny grafik, możliwość zwiedzenia świata oraz życie pełne przygód, to coraz częściej przyciąga płeć piękną do podjęcia decyzji o skierowaniu swojej kariery na tory, a w zasadzie drogi transportu osób. Udzieliliśmy wielu porad dla młodzieży, z czego jesteśmy niezwykle uradowani. Chętnie będziemy brać udział w kolejnych wydarzeniach tego typu i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz kiedy odbyły się targi pracy.

Chciałbyś pracować w PKS Gryfice? Sprawdź aktualne oferty pracy tutaj.
nowe miejsca pracy w gryficach

Możliwość komentowania została wyłączona.