Wycieczka autokarowa Lazurowe Wybrzeże – Wrzesień 2023

Kobieta w Saint Tropez

Wycieczka autokarowa Lazurowe Wybrzeże – Wrzesień 2023

Rezerwacje: turystyka@pksgryfice.com.pl

Wyruszamy w kolejną długą drogę. Tym razem na cel stawiamy sobie stolicę francuskiej turystyki – Côte d’Azur  – domniemane miejsce narodzenia koloru lazurowego. Znane od wieków, znajdujące się na szczycie popkulturowych list turystycznych miejsce, goszczące wielu – w tym możnych tego świata, praktycznie każdego bogacza i ludzi ze światowej elity, ale też tłumy zwyczajnych obywateli z każdego zakątku Ziemi, którzy chcą poczuć prestiż godny najbogatszych. Południowe wybrzeże Francji gości na kartach historycznych, społecznych, a także zapisało się w historii kinematografii, sztuki i kultury. Dla przykładu, młodsze pokolenia już pewnie nie pamiętają sympatycznego żandarma z Saint – Tropez. Przygody dzielnego stróża prawa z francuskiego kurortu należą do kanonu kinematografii i komedii, a sceny i sytuacje na stałe wpisały się we francuską kulturę, jednocześnie dodatkowo promując region, który i tak uznawany był za jeden z najbardziej ekskluzywnych miejsc turystycznych na świecie. Turystyczny autokar zabierze nas na południe Europy, krętymi, urokliwymi drogami francuskiej riwiery.

PLAN WYCIECZKI NA LAZUROWE WYBRZEŻE W FORMACIE PDF

Luis De Fuines żandarm

Louis De Funès, Michel Galabru, Jean Lefevre, Christian Marin.

Startując z Gryfic, na początek podróży przejedziemy przez urokliwe krajobrazy północnych Włoch (no i przez Niemcy też), aby dotrzeć do okolic jeziora Garda, gdzie spędzimy noc. Nocleg tranzytowy to konieczność ze względu na komfort podróży oraz czas pracy kierowców, którego limity muszą być przestrzegane. W jedną stronę do Antibes to przecież ponad 1600 km! Jezioro Garda, położone w połowie drogi między Wenecją, a Mediolanem słynące z łagodnego klimatu,  roztaczających się krajobrazów pełnych bujnej roślinności, malowniczych widoków otaczających je miasteczek i zabytków, to jedna z pereł turystycznych Włoch i regionu Alp. Następnego dnia skierujemy się do Francji, gdzie rozciąga się przepiękny widok na Morze Śródziemne, piękne plaże, miasta jak malowane, no i przede wszystkim doskonałe jedzenie, które osobiście uwielbiam – zaczynając od samego śniadania, proszę sobie wyobrazić świeżo wyciśnięty sok z dojrzałych pomarańczy zmieszany z odrobiną oryginalnego szampana (cudowny koktajl Mimosa) a do tego croissant z masłem. Czego chcieć więcej?

Wycieczka autokarem

Wspaniała trasa przez Niemcy i Włochy, na samo południe Francji.

Co robić na Lazurowym Wybrzeżu?

Zwiedzimy dużo, to na pewno. Sporo będzie też czasu wolnego, bo czymże byłby wyjazd na urlop, na wybrzeże bez frywolnego plażingu i błogiego przechadzania się białymi uliczkami nadmorskich miasteczek. Wycieczki zaczniemy od miasta perfum – Grasse, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć proces produkcji perfum i zakupić oryginalne francuskie perfumy (ciekawe czy różnią się od tych francuskich perfum z naszych rodzimych targowisk – red.). Wizyta w wytwórni perfum to na pewno gratka dla wielbicieli zapachów, perfum i wód kolońskich. Z Grasse przeniesiemy się do Cannes. Docelowo śpimy w Antibes, jednakże dużo czasu spędzimy w mieście znanym z filmowego święta, jednego z najpiękniejszych miast na Lazurowym Wybrzeżu – ach to słynne Cannes! To tu możemy spotkać modelki i artystów, znany każdemu słynny chodnik z odciskami dłoni – podobny do tego w Międzyzdrojach. Będziemy mieli okazję zobaczyć słynne bulwary La Croisette, udamy się na spacer po wąskich uliczkach Starego Miasta, ciesząc oko podziwiając piękne plaże, a także odwiedzimy muzea i galerie sztuki.

Turystyka i zabytki Cannes

Wycieczka autokarowa do Francji

Urokliwy widok na małe zatoki i zabytkowe kamienice.

Le Suquet to jedna z najpiękniejszych i najstarszych dzielnic Cannes, położona na wzgórzu, na zachód od portu. Ta historyczna dzielnica przyciąga turystów z całego świata, oferując wiele zabytków, wąskich uliczek i pięknych widoków na morze. Urządzona w prowansalskim stylu z malowniczymi fasadami domów. Stroma linia zabudowy i przepiękny widok na miasto przyciąga co roku rzesze turystów.

budynki w Cannes

Piękny hotel w Cannes.

Jednym z najbardziej znanych zabytków w Le Suquet jest zamek z XII wieku, położony na szczycie wzgórza. Z zamku rozciąga się malowniczy widok na całe miasto Cannes oraz Morze Śródziemne. Innym ciekawym miejscem, którego nie można przegapić podczas wizyty w Le Suquet, jest Plac Marché Forville. To kolorowy targ, na którym można znaleźć wiele lokalnych produktów, takich jak owoce, warzywa, sery, mięso i ryby. Rynek odbywa się codziennie rano i po południu i jest jednym z najważniejszych miejsc, gdzie można spróbować tradycyjnej kuchni francuskiej.

Podczas pobytu w Mieście Filmu, odwiedzimy także archipelag wysp Leryńskich, który składa się z trzech wysp: Île Sainte-Marguerite, Île Saint-Honorat i Île Saint-Ferréol. Każda z tych wysp ma swoje własne atrakcje turystyczne, takie jak zabytkowe fortyfikacje, muzea i piękne plaże.

Następnie będziemy mieli dzień wolny, aby cieszyć się wspaniałymi momentami samej obecności na południu Francji. Ten piękny obszar słynie z piasku o jasnym odcieniu, błękitnego morza oraz wspaniałych widoków na okoliczne wzniesienia i klify. Czyli cały dzień nad wodą i powrót do hotelu.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki będzie urokliwe miasteczko Port Grimaud, znanego z pięknych kanałów i kolorowych domów, które kojarzą się z wakacyjnym klimatem i słonecznym urlopem. Stąd przemieszczamy się do klejnotu wyjazdu –  Saint-Tropez,  serce pięknej riwiery, wspaniałej kuchni, bogatej historii i kultury.

PKS Gryfice w Saint – Tropez – wycieczka autokarem do Francji

znak Saint - Tropez

Szukasz wycieczki? Wyobraź sobie miejsce w wygodnym autokarze –  cicho, komfortowo, mijasz tabliczkę… Saint Tropez. Wysiadając czujesz pierwszy podmuch ciepłego powietrza, trochę inne niż to w Polsce, nieprawdaż? Wygodny hotel, gwarancja pogody, niesamowite widoki, wspaniałe jedzenie. Czego chcieć więcej? Zdecydowanie magiczne miejsce.

Plaża w Saint - Tropez

Plaża w Saint – Tropez.

Co warto zwiedzić w Saint Tropez?

Uliczki, zwykły spacer krętymi ulicami miasta, to już wspomnienie na całe życie. Można tu spotkać znanych aktorów, modelki, ludzi biznesu i polityki. Swój dom ma tu między innymi Roman Polański, Claudia Schiffer czy David Beckham. Zdecydowanie należy dojść do plaży Thaiti, która jest miejscem plażowania celebrytów. Niegdysiejsza wioska rybacka, która przeobraziła się w centrum turystyki robi wrażenie na każdym kroku. Rozwinęło się zdecydowanie lepiej niż rodzime Mrzeżyno. Lekki ciepły wiatr, spokój, cisza, krzyk mew –  no prawie Kołobrzeg. Wspominając o Saint Tropez musowo musimy wspomnieć mistrza francuskiej komedii Pana Luisa de Fuinesa – i jego postać żandarma z Saint – Tropez. Inspektor Ludovic Cruchot,sierżant przydzielony do nadmorskiego kurortu postanawia walczyć z… nudystami. Nieskończona liczba gagów, spowodowała kasowy sukces filmu, wyniesienie jego głównego bohatera na piedestał, a miejscowość na stałe wpisała się na wszystkie mapy. Będziemy w tych samych miejscach, w których dzieję się akcja filmu! Muzeum Żandarmerii i Kina w Saint-Tropez – od lat 60-tych XX wieku, miasto było miejscem realizacji wielu filmów, jednak nie przewidujemy wejścia do muzeum. Fani Sierżanta Cruchota nie muszą być zawiedzeni, na pewno we własnym zakresie zajrzą do środka. Na terenie miasteczka znajduje się również Musée de l’Annonciade – ulokowane w dawnej kaplicy katolickiej miejsce, gdzie zaprezentowane są dzieła głównie fowistów, nabistów i puentylistów. Ciekawym obiektem jest również Cytadela, która pełniła funkcje obronne, obecnie pełniąc rolę muzeum morskiego. To nadmorskie miasteczko to przede wszystkim jednak wille i plaże. Wiele luksusowych domów i wspaniałe plaże: Plage de la Moutte, Plages de Saint-Tropez, Plage des Graniers, Bouillabaisse beach i wiele więcej.

Następnie mamy kolejny dzień wolny na odpoczynek i relaks. Możemy wykorzystać ten czas, aby zwiedzić okolicę, pójść na zakupy, posmakować lokalnych przysmaków lub zwyczajnie poleżeć na plaży i cieszyć się wakacjami.

Następnie udamy się do Księstwa Monako, nie zapominając o Monte Carlo. Będziemy mieli okazję zobaczyć słynne kasyna i pałace, które niewątpliwie kojarzą się z bogactwem i luksusem, a także zobaczymy piękne ogrody botaniczne, muzea i katedrę, a także weźmiemy udział w spacerze po starym mieście Monako, aby poczuć klimat małego księstwa. Pałac książęcy już na nas czeka.

Pałac w Monako.

Pałac w Monako.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki będzie Nicea, która słynie z pięknych plaż i bogatej historii kulturowej. Powzdychamy nad błękitną zatoką aniołów. Zobaczymy znaną promenadę Des Anglais – to promenada Anglików biegnąca wzdłuż wybrzeża, jedna z głównych ulic Nicei, na której toczy się życie towarzyskie, zwiedzimy katedrę św. Mikołaja, pałac Lascaris oraz wspaniałe muzea i galerie sztuki. 

Ostatnie dni naszej wycieczki spędzimy w malowniczych wioskach Vence i Saint-Paul-de-Vence. To urokliwe miejsca, gdzie będziemy mogli podziwiać piękne zabytki, spacerować po wąskich uliczkach, a także skosztować lokalnych przysmaków i win.

Wyjazd w drogę powrotną planujemy jeszcze raz przez piękne krajobrazy północnych Włoch, gdzie zatrzymamy się na ostatni nocleg, aby wygodnie zakończyć naszą niezapomnianą przygodę, która notabene zakończy się w Gryficach.

Nasz cel to prawdziwy raj dla miłośników pięknych widoków, wspaniałych plaż i bogatej historii kulturowej. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennicy aktywnego wypoczynku, jak i ci, którzy wolą leniuchować na plaży i cieszyć się wspaniałymi widokami. Możemy obiecać najpiękniejszy widok na wybrzeże jaki tylko jest.

Kiedy najlepiej jechać na Lazurowe Wybrzeże?

Kurort turystyczny o światowej renomie, wycieczka na lazurowe wybrzeże – praktycznie każdy termin jest odpowiedni, no może oprócz zimy, kiedy to pogoda płata figle i można spotkać się z nieatrakcyjną aurą, deszczem czy wichurami. Wczasy nad riwierą francuską zaplanowaliśmy na klasyczny koniec sezonu urlopowego – wrzesień. Miesiąc rozpoczynający naukę w szkołach, spowoduje to mniejszy natłok turystów, którzy przecież tłumnie przybywają z całego świata w miejsce, gdzie odpoczywają gwiazdy filmowe. Późny sezon dalej gwarantuje piękną pogodę, ale i znośne temperatury – słońce będące odrobinę niżej łagodzi klimat, obniżając i tak wysoką temperaturę powietrza!

Architektura Lazurowego Wybrzeża.

Architektura Lazurowego Wybrzeża.

Autokarowy przejazd do Saint – Tropez, to przygoda, która zostanie na całe życie. Zwiedzaj Europę z PKS GRYFICE. Wycieczka objazdowa organizowana przez biuro podróży LIDERTOUR. W cenie przejazd do hotelu w Antibes, ubezpieczenie, opieka pilota, wycieczki lokalne, noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacje). 

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego i art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Szczegóły: 601 724 699

Koszt wycieczki: 5200 PLN + 100 euro płatne u pilota.

Jeżeli jedziesz w tak długą podróż we własnym zakresie, dobrze jest sprawdzić swój pojazd w serwisie samochodowym. Szukasz doświadczonego biura podróży?

Potrzebny ci odpowiedzialny przewoźnik? PKS Gryfice i biuro podróży LIDERTOUR zapraszają do współpracy. Autokar na wynajem jest zawsze gotowy do podróży!

 

Możliwość komentowania została wyłączona.