Wycieczka do Wiednia i Bratysławy – majówka wycieczka autokarem

wyjazd do wiednia autokarem


„Niezapomniana wycieczka do Wiednia i Bratysławy” – Dlaczego warto wybrać się z PKS Gryfice do WIEDNIA?

Spis treści:

 1. „Niezapomniana wycieczka do Wiednia i Bratysławy” – dlaczego warto wybrać się z PKS Gryfice do Wiednia?
 2. „Zwiedzanie imponującej opery w Wiedniu”
 3. „Niecodzienny budynek mieszkalny w sercu Austrii” – Dom Hundertwassera – co warto zobaczyć w Wiedniu za darmo?
 4. Bratysława: kulturalna stolica Słowacji
 5. Co zabrać ze sobą na wycieczkę autokarową?
 6. Program wycieczki autokarowej?
 7. Wiedeń i Bratysława / wycieczka autokarowa (4 dni) – Ile kosztuje wycieczka do Wiednia?
 8. Rezerwacja miejsca w autokarze
mapa wiednia

Wiedeń to doskonały pomysł na wycieczkę.

Kilka lat temu miałem okazję wziąć udział w wycieczce do stołecznych miast Austrii i Słowacji i muszę przyznać, że była to jedna z najlepszych podróży, jaką miałem okazję przeżyć. Miejsca wyjazdu – Wiedeń i Bratysława to piękne miasta pełne zabytków i atrakcji, które warto zobaczyć. Podróżowałem autokarem z naszą firmą PKS Gryfice, która zapewniła nam wygodny i bezproblemowy przejazd. Wiedeń zachwycił mnie swoją niezwykłą urodą i jedną ciekawszych historii, a Bratysława okazała się równie urokliwym miastem z wieloma interesującymi propozycjami do zwiedzania. Cała wycieczka na długo zapadnie mi w pamięci i dlatego na nadchodzącą majówkę zamierzam wrócić tam – razem z Państwem. Zacząć należy od tego, że sama trasa jest piękna, niezależnie czy wybierzemy przejazd przez Czechy, czy polską trasę, droga do austriackiej stolicy jest wyjątkowa.

 

Istnieje wiele innych powodów, dla których warto wybrać PKS Gryfice jako odpowiedzialnego za przejazd do hotelu, a biuro podróży Lider Tour za wycieczkę, której celem jest Wiedeń i dolina Dunaju. Oto kilka z nich:

 • bezpieczeństwo – PKS Gryfice sp. z. o. o, dba o bezpieczeństwo swoich pasażerów i stosuje wszelkie niezbędne środki ostrożności podczas podróży. Autokary są nowoczesne, dobrze wyposażone i regularnie serwisowane, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas podróży.
 • wysoka jakość usług – PKS Gryfice oferuje swoim pasażerom wysoką jakość usług. Autokary są wygodne, a kierowcy są doświadczeni i zawsze służą pomocą.
 • atrakcyjne ceny – PKS Gryfice oferuje atrakcyjne ceny biletów, które są w stanie konkurować z największymi przewoźnikami.
 • zorganizowany wyjazd – kupowana jest gotowa, przygotowana przez specjalistę ds. turystyki oferta. Nie trzeba się martwić o przejazd, opiekę pilota, hotel czy wyżywienie. Cena jest również korzystniejsza, ze względu na wynegocjowywane zniżki na pobyt, wyżywienie, czy bilety wstępu.
 • ubezpieczenie – wyjazd zorganizowany posiada dodatkowe grupowe ubezpieczenie, pozwalające na zachowanie spokoju w kryzysowych lub niespodziewanych sytuacjach.
 • W pełni wykorzystanie czasu przeznaczonego na zwiedzanie – dzięki doświadczonej załodze pilotów i przewodników możliwe jest jak najdokładniejsze zwiedzenie wszystkich atrakcji.
 • zestaw słuchawkowy – usłysz to, co mówi przewodnik dzięki systemowi tour guide.
 • Turystyczny fundusz pomocowy i składki na Turystyczny fundusz gwarancyjny – to jest również w pakiecie.
 • moc atrakcji – tak po prostu

Zwiedzanie imponującej opery w Wiedniu” – co zwiedzić w Wiedniu w 2 dni?

kawa po wiedensku

Kawa po wiedeńsku

W programie jest wiele z wspaniałych miejsc znajdujących się w Grodzie nad Dunajem, m. in będzie to słynna opera. Jest to imponująca budowla zbudowana w stylu neoklasycystycznym, która od lat jest miejscem, gdzie odbywają się prestiżowe koncerty i przedstawienia operowe. Samo wnętrze opery jest równie imponujące – siedziska są wygodne, a akustyka jest doskonała. Nie będziemy mieliśmy okazji posłuchać pięknej muzyki podczas koncertu symfonicznego, jednakże przy odrobinie wyobraźni i dobrych słuchawkach można poczuć chociażby jedną nutkę z operowych symfonii.

Miasto wiedeńskiego walca, to stolica pełna zabytków, które warto zwiedzić. Jednym z najsłynniejszych jest Prater, park rozrywki znajdujący się w centrum miasta, można tam znaleźć wiele atrakcji turystycznych, takich jak karuzele, kino 5D i wiele innych.

pałac w wiedniu wieczorem

Pałac Schonbrunn wieczorową porą, to prawdziwa perła stolicy Austrii.

Dla fanów turystyki sakralnej to Katedra św. Szczepana będzie najbardziej imponującą budowlą znajdująca się w centrum cesarskiego miasta. Katedra ta jest jednym z najważniejszych zabytków gotyckich w mieście. Warto także odwiedzić i odwiedzimy rezydencje cesarskie, takie jak pałac Hofburg czy pałac Schönbrunn, które są nie tylko pięknymi budynkami, ale także ważnymi miejscami w historii Austrii. Wszystkie te zabytki są obowiązkowym punktem dla turystów odwiedzających Wiedeń.

Stolica Austrii, to miasto o bogatej historii i architekturze, a więc nie brakuje tam ciekawostek architektonicznych. Jedną z nich jest wspomniany budynek Opery Wiedeńskiej, który jest jednym z najsłynniejszych budynków operowych na świecie. Jego neobarokowa architektura została zaprojektowana przez architekta Gottfrieda Sempera i wybudowana w latach 1869-1878. Kolejną ciekawostką jest pałac Hofburg, siedziba cesarzy Austro-Węgier, który jest przykładem architektury renesansowej i barokowej. Pałac składa się z kilku budynków połączonych ze sobą, co sprawia, że jest to jeden z największych zabytków architektonicznych w Europie. Innym interesującym budynkiem jest Ratusz Wiedeński, który został zbudowany w stylu neogotyckim i jest siedzibą władz miejskich. To tylko niektóre z wielu ciekawostek architektonicznych, jakie można znaleźć w Mieście Mozarta. Sam fakt, że nawet dla powierzchownego zwiedzenia tego miasta potrzeba dwóch dni, mówi sam za siebie!

„Niecodzienny budynek mieszkalny w sercu Wiednia – Dom Hundertwassera” – co warto zobaczyć w Wiedniu za darmo?

 

dom hundertwassera w wiedniu

Brzydki czy nie? Ile ludzi tyle opinii o stylu Hundertwassera.

 

Dom sztuki, zwany również Krawędziakiem, to niecodzienny budynek mieszkalny znajdujący się w dolinie Dunaju. Zasługuje on na osobny akapit. Został zaprojektowany przez austriackiego architekta i malarza Friedensreicha Hundertwassera i jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście. Co wyróżnia ten budynek? Przede wszystkim jego nieregularny kształt, który wynika z braku prostych linii i płaskich ścian. Krawędziak jest pełen krzywizn, załamań i wystających elementów, co sprawia, że wygląda jak dzieło sztuki. Na jego elewacji można zobaczyć również różnorodne zdobienia, takie jak ceramiczne płytki, rzeźby i malowidła. Ten niezwykły budynek jest obowiązkowym punktem dla miłośników architektury i sztuki, którzy odwiedzają Wiedeń.

Ringstrasse, historyczna ulica Wiednia – wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to słynna ulica, która otacza miasto i w XIX wieku została zbudowana na miejscu murów miejskich. Została nazwana na cześć cesarza Franciszka Józefa I, który nakazał jej budowę.
 
Śródmieście i wspomniana Ringstrasse to dom dla najsłynniejszych ze wszystkich słynnych wiedeńskich zabytkowych budynków, takich jak Parlament, Ratusz Miejski, Opera Wiedeńska i Teatr Narodowy. Wszystkie te budynki są imponujące pod względem architektury i są obowiązkowym punktem zwiedzania dla turystów odwiedzających Wiedeń. Również Pałac Schonbrunn znajduje się na liście UNESCO.
 
Muzeum Historii Sztuki to kolejny obowiązkowy punkt zwiedzania dla miłośników sztuki. Znajduje się ono w samym sercu miasta i zostało otwarte w 1891 roku. Muzeum posiada jedne z najważniejszych zbiorów sztuki w Europie, w tym zbiór dzieł takich artystów jak Rembrandt, Vermeer, Rubens i wielu innych.
 
Odwiedzimy też znane naszej polskiej „odsieczy wiedeńskiej” wzgórze Kahlenberg, popularne miejsce turystyczne położone na obrzeżach Wiednia. Z którego zwycięską bitwą z Turkami dowodził polski król Jan III Sobieski. Jest to doskonałe miejsce do spacerów i podziwiania panoramy miasta. Z wzgórza roztacza się widok na całe miasto, a także na Alpy. Kahlenberg jest również znane ze swojej historii, ponieważ było miejscem bitwy wiedeńskiej w 1683 roku, podczas której wojska chrześcijańskie pokonały Turków i odepchnęły ich od granic cesarstwa.

Zwiedzanie Ringstrasse, Muzeum Historii Sztuki i Wzgórza Kahlenberg to obowiązkowe atrakcje dla turystów odwiedzających Wiedeń. Każde z tych miejsc oferuje coś unikalnego i niezapomnianego, dlatego warto je odwiedzić i poznać kulturę miasta.

 

„Bratysława: kulturalna stolica Słowacji”

Bratyslawa

Stolica Słowacji, to jedno z ciekawszych miast Europy.

Trzeciego dnia udamy się do Bratysławy, która nie jest oddalona od stolicy Austrii o 240 km, a jedynie o 80 kilometrów. Gdzie również zwiedzimy masę wspaniałych zabytków i ciekawe atrakcje turystyczne. Podróż autokarem z Wiednia do Bratysławy jest szybka i wygodna, dzięki czemu mamy dużo czasu na zwiedzanie. Jeden dzień wystarczy, aby w zadowalającym stopniu poznać miasto.

Bratysława to piękne miejsce, które ma wiele do zaoferowania. Odwiedzimy m.in. Stare Miasto, gdzie będziemy zachwycać się wąskimi uliczkami i zabytkowymi kamienicami. Nie możemy też ominąć Złotej Uliczki, w obrębie której znajdują się sklepy z pamiątkami i rękodziełem.

Oprócz zwiedzania zabytków, będzie też okazję skosztować lokalnych specjałów – słowacka kuchnia jest bardzo smaczna i warto spróbować tradycyjnych potraw. A propos słowackiej kuchni, która podobna jest do kuchni innych krajów Europy Środkowej, to najbardziej znane dania to między innymi:

 

 • Halušky – kluseczki ziemniaczane podawane z bryndzą, cebulą i czosnkiem lub z gulaszem z kapusty.
 • Bryndza – ser z owczej mleczko, który jest ważnym składnikiem wielu dań słowackich, w tym halušky.
 • Kapustnica – zupa kapuściana z mięsem i kiełbasą.
 • Kapor – smażone karpie, które są popularnym daniem świątecznym.
 • Škvarky – smażone kawałki tłuszczu wieprzowego, często podawane z kaszą lub ziemniakami.
 • Strudel z jabłkami – ciasto z warstwami ciasta filo nadziewane jabłkami i posypane cukrem pudrem.
 

Co zabrać ze sobą na wycieczkę autokarową?

uliczki bratyslawy

Malownicze ulice Bratysławy.

 • Dowód osobisty lub paszport – konieczność przekroczenia granicy państw, powoduje obowiązek posiadania ze sobą ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Uwaga! Bez ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość nie pojedziesz na wycieczkę! Trzeba pamiętać też, że prawo jazdy nie uprawnia do przekraczania granicy RP nawet w strefie Schengen!
 • Leki i lekarstwa – dobrze jest mieć ze sobą zestaw plastrów, coś na chorobę lokomocyjną, ew. jakiś środek przeciwbólowy o szybkim działaniu. Jeśli przyjmujesz regularnie leki, upewnij się, że masz je ze sobą.
 • Wygodne buty i odzież przeciwdeszczowa – w zależności od tego, jaka będzie pogoda, może być potrzebne dodatkowe okrycie i dobre obuwie.
 • Latarka i baterie zapasowe – mogą się przydać w razie awarii oświetlenia lub w razie potrzeby.
 • Mapa miasta lub aplikacja do nawigacji – przyda się, jeśli chcesz zwiedzić miasto na własną rękę i odkryć jego uroki. Najlepiej oba, mobilna aplikacja, to wygoda, jednak przy braku baterii przewagę uzyskuję papierowa wersja mapy. Edycja na papierze to też dodatkowa użyteczna pamiątka,
 • Pieniądze i karty płatnicze – upewnij się, że masz odpowiednią ilość pieniędzy na wydatki podczas wycieczki.
 • Telefon komórkowy, power bank i ewentualnie ładowarka – przydatne w razie potrzeby kontaktu z innymi osobami lub w razie potrzeby skorzystania z mapy lub nawigacji. Zrobione będą też tysiące zdjęć, a aparat to największy pożeracz baterii.
 • Krem z filtrem UV – pogoda w Wiedniu bywa różna, ale nawet jeśli jest pochmurno, należy chronić skórę przed słońcem.
 • Aparat lub kamera – Miasto Mozarta jest pełne niesamowitych miejsc, które warto uwiecznić na fotografii, dlatego warto mieć coś, dzięki czemu będziesz mógł uwiecznić swoje wspomnienia.

Program wycieczki autokarowej?

O to ramowy program wycieczki, który może się zmienić. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w programie:wycieczka do wiednia plan ramowy plan wycieczki do wiednia plan wycieczki do bratysławy plan wycieczki do wiednia i bratyslawy koszt wycieczki do wiednia

Wiedeń i Bratysława / wycieczka autokarowa (4 dni) – Ile kosztuje wycieczka do Wiednia?

Wycieczka autokarowa z Gryfic do Wiednia i Bratysławy kosztuje 2150 PLN brutto oraz potrzeba zabrać ze sobą 100 euro na koszty związane z realizacją programu i biletami wstępu do zwiedzanych obiektów. Ile pieniędzy na weekend w Wiedniu? Każda dodatkowa ilość pieniędzy jest zaletą. Przykładowe ceny:

koszt filiżanki kawy to około 5 euro, a ceny za obiad wynoszą od około 20 euro. Jako biuro podróży gwarantujemy dwa posiłki: śniadanie oraz obiadokolację. Dla głodomorów należy pamiętać o zapewnieniu sobie dodatkowych racji żywnościowych.

Rezerwacja miejsca w autokarze

Aby zapisać się na wycieczkę najlepiej zrobić to przez formularz znajdujący się tutaj. W podanym linku znajdują się na stronie też informacje o innych wycieczkach. Proszę pamiętać też o możliwości zorganizowania własnej wycieczki, w celu zapoznania się z flotą i ofertą, należy udać się na tę stronę. Można też zadzwonić pod numer telefonu: 601 724 699. Do zgłoszenia potrzebny będzie adres e-mail, adres zamieszkania, numer PESEL, w celu wykupienia polisy ubezpieczeniowej.

Serdecznie zapraszamy!

Możliwość komentowania została wyłączona.